Rok 2018

13 února, 2018 in Uncategorized

Zdravím vás,

jsem rok 2018.

Jsem vtipný a veselý, ale spousta z vás si to nebude mít můj smysl pro humor. Mám totiž mnohdy radost z naprosto odlišných věcí než vy. Z takových, ze kterých se vy neradujete a radovat jste se zapomněli.

Pokusím se vás naučit nově prožívat přítomný okamžik. Loni jste přítomný okamžik prožívali jako poprvé a naposledy. Letos apeluji na VZÁCNOST. Vzácnost okamžiku běžných událostí. Z těch všedních situací udělejte nevšední a vzácné. Krájíte cibuli? Všimli jste si, jak je krásná? Jak je složitá? Představili jste si někdy, jak vyklíčila a vyrostla z úplně maličkého semínka? Jak často si ukrajujete z bochníku krajíc chleba? Pomysleli jste někdy na to, jak vznikl? Jakou cestu musel projít, než se dostal do vašich rukou? Važte si všech věcí kolem vás, je na vás udělat vzácnost z každé situace, věci i okamžiku. Není výjimečná přeci pouze návštěva divadla nebo týden dovolené. Výjimečný a krásný je každý den, každá minuta. Chci, abyste si uvědomili, že vše, co běžně děláte, je krásné. Buďte vděční, že to můžete dělat. Koukejte na každý svůj den jako na ohromnou vzácnost. A zkuste to hned zítra ráno … jé ten kartáček je zajímavý, teda ta pasta dnes zvláštně chutná, …

Budu rok o řádech, pravidlech a disciplíně. O těch pravidlech a disciplíně, které jsou nám vlastní, která se týkají nás. Neodkládejte ta pravidla, neodkládejte sebe. Zesílím vše na maximum. Zesílím to dobré i to špatné, zesílím plusy i mínusy … i to neutrální. Nevšednost okamžiku je ve vašich rukách. Zesílením vás povedu k hluboké pokoře ke světu, k pokoře k tomu, co máte. Díky tomu byste měli denní okamžiky prožívat s vášní a měli byste cítit velmi INTENZIVNÍ PROŽITEK. U krájení cibule, chleba, čištění zubů, … u všech rutinních situací, které během dne přijdou.

Duchovní disciplína, denní pravidla a životní řády vás letos zaručeně vytáhnou z každé neplechy.

Tento intenzivní prožitek ovšem nepůjde bez toho, abyste se věnovali sami sobě, abyste se STARALI SAMI O SEBE. To k intenzivnímu prožitku patří – umět se postavit sami za sebe, stát si za tím svým. Možná jste si všimli, že toto začalo už koncem předchozího roku, v listopadu a v prosinci. A nyní se zrychluje čas stále více, tempo ještě vzroste. Při zrychlení totiž často zpanikaříte, chcete stihnout vše, co se na vás valí, a vypustíte nebo ztratíte sami sebe, zapomenete na sebe, na svou podstatu. A to se děje zas a znovu. Znovu a znovu začínáte … Starejte se proto sami o sebe a o to, abyste vy byli spokojení. I v tom rychlém tempu nezapomínejte hlavně sami na sebe, věnujte péči a pozornost sami sobě. Nikoliv v sobeckém slova smyslu, ale radostném pro vás i vaše okolí.

Jsem velice úspěšný rok. A jsem rok plný zvratů a změn. Pokud se budete o cokoliv snažit a ono to nepůjde, nebude se vám dařit, tak vězte, že si to nepřeji. Znamená to: „Tudy ne!“. A totéž platí i obráceně, pokud se vám bude dařit, budete vědět, že „Tudy ano.“ BUDU BRÁNIT A PODPOROVAT. Budu respektovat Boží vůli a budu ji podporovat. Ostatnímu budu bránit – dokonce budete mít pocit, že vám házím klacky pod nohy. Neberte to negativně. Chci vám tak pomoc k úspěchu. Je ale potřeba rozlišovat, kdy bráním něčemu já a kdy vám nepřejí zlí lidé kolem. Mé: „Tudy ne!“, znamená, že se vám nebude chtít něco udělat, že budete mít chuť dělat něco jiného. Ale nemusí to tak být stále, co nepůjde jeden den, může se podařit den následující. Určitě vše hned nevzdávejte. Tato podpora nebo bránění vede k tomu, abyste byli šťastnější, abyste se naučili žít z vlastních zdrojů, abyste si sami uměli „dobít baterky“. Chci vás naučit lásku k životu alias lásku k sobě. Spousta věcí proto se mnou tento rok skončí. Ale nesmutněte, skončí převážně to nefunkční.

A právě proto budu situace a prožitky zesilovat. Abyste viděli to dobré a to špatné. Abyste dokázali rozlišit funkční od nefunkčního. Zesílím vám to dobré i to špatné. Zesílím radost i zlost, smutek i štěstí, …, abyste je viděli a rozpoznali. Energetický otřes, emoce, razance a síla, které jste pocítili na začátku roku, i všechny, které budou následovat vás mají donutit odhodit to prázdné, co sebou zbytečně táhnete, co nefunguje a nevrací vám energii zpět.

Jsem velice důsledný rok. Chci, abyste se starali sami o sebe, abyste se zbavili všeho nefunkčního, co vás brzdí, protože tak získáte mnohem více energie na vaši práci a váš rozvoj. Pokud chcete pomáhat a dělat dobře lidem kolem, musí to být v první řadě čistě pro vaše potěšení. Zisk pak přijde druhotně, ale nesmí být tím hlavním, tou motivací pro naše činy.

Pokud potkáte zlo, nebojujte s ním, neobhajujte se. Bojem zlu otvíráte dveře, živíte ho, dáváte mu větší prostor. Zbraní je odosobnění. Neberte si útoky osobně, není vaše vina, že je protějšek zlý. Pokud na jakoukoliv hrozbu nebo útok budete koukat odosobněně, z venku – ale stále s ostražitostí – naskočí vám zdravý soucit a v tu chvíli uvidíte, že člověk naproti vám nechce záměrně ublížit nebo vás urazit, ale uvidíte důvod, proč se tak chová, proč to dělá. A ve zdravém soucitu můžete i pomoci. Vaše reakce bude pak objektivní a správná v daném okamžiku. Pokud tedy budete v dobré náladě, zesílím dobrou náladu a vy vše zvládnete. Vždy zesílím to, v čem se právě nacházíte.

Ale pozor! Díky velké intenzitě můžete potkávat i lidi, u kterých nenajdete pochopení. Přestaňte se proto stydět za to, že jste šťastní, přestaňte se stydět za váš způsob života. Nemějte v sobě paniku, pocit divnosti nebo ustrašenosti. BUĎTE ŠŤASTNÍ a hrdí bez viny „Já jsem je tam nechal /nechala.“ Není v našich silách uspokojit každého. Dělejte to, co chcete dělat s radostí, sebevědomím, hravostí a grácií. A je na rozhodnutí každého člověka, zda vás bude následovat nebo zůstane ve stávajícím způsobu života, ale bez vás. S vámi půjdou ti, co za to stojí. Zkuste proto vydržet ve štěstí alespoň několik dní a dejte svému okolí ochutnat, jaké to je, jaké je to štěstí, aby mohli za vámi i za mnou – za rokem 2018. Ale prosím, nepřebíhejte z jedné strany na duhou, vyberte si cestu a tou jděte, ať jste důvěryhodní pro mě i pro všechny kolem. I vy sami pak pocítíte více jistoty a pevnosti na vaší cestě.

TAK HURÁÁÁÁ, JDEME NA TO!!!

Z přednásky Evy Michaličové pro vás zpracovala Jarmila Pucová

Sdílejte tuto stránku s ostatními!